Dit gesprek is een reactie op het artikel:Koffie verhoogt kans op metabool syndroom bij diabetes type 1
Zo blij ben ik niet met deze bijdrage. Want: hoge bloeddruk is een van de 4 voorwaarden om de diagnose metabool syndroom te krijgen. Koffie drinken verhoogd de bloeddruk, bij iedereen. De andere 3 voorwaarden zijn: verhoogde nuchtere bloedsuiker, lage HDL en hypertriglyceridemie. Ofwel, als diabeet type 1 heb je sneller het metabool syndroom, onafhankelijk van je bloeddruk.
De conclusie dat je als diabeet sneller de diagnose metabool syndroom krijgt, kan dus simpelweg komen door enkel het bloeddrukverhogende effect van koffie.
Verder, de onderzoekers zeggen te hebben gecorrigeerd voor leeftijd, voeding, alcohol, beweging en roken. Hmmm, hoe dan wel? En zou er voor diabeten type 1 andere correcties gebruikt zijn (lijkt me raadzaam, maar de vraag is of dat gebeurd is).
Kortom, mis ik iets hier?