Vanaf 20 oktober 2022 worden geen nieuwe (nieuws)artikelen aan deze community toegevoegd. Lees hier meer.

Wil je op de hoogte worden gehouden van het laatste nieuws over diabetes type 1? Meld je dan nu aan voor de nieuwsbrief E-dialoog type 1 van het Diabetes Fonds.

 

Aanmelden nieuwsbrief Naar nieuwsbericht

Dit gesprek is een reactie op het artikel:​Medicijnen bij perifere neuropathie


Het viel me meteen op dat een van het meest gebruikte middel in Duitsland nl alfa-liponzuur niet eens werd genoemd.

Alfa-liponzuur is in Duitsland op de markt als geneesmiddel bij DM, maar hier in Nederland is het een supplement. In de sectie supplementen vindt u gedetailleerde informatie over de rol die alfa-liponzuur kan spelen bij diabetes mellitus. Alfa liponzuur wordt in het algemeen gezien als een zeer zinvol supplement bij diabetishe neuropathie. 

Zelf heb ik dit middel 10 jaar geleden gebruikt voor mijn dib neur. aan mijn voeten,  nadat ik op de site er alles over gelezen  had en overleg heb gepleegd met mijn neuroloog. Deze had geen bezwaar maar kon het middel niet voorschrijven omdat het in Nederland niet op de lijst van geneesmiddelen stond. Ik heb het een half jaar gebruikt en heb sinds die tijd bijna geen last meer gehad. Zorg wel voor de juiste dosering ( 600 mg ) en de juiste samenstelling:goedkoop is hier duurkoop.

Kijk zelf maar eens op :  1: alfa-liponzuurStichting OCOB

                                     2: Van alfaliponzuur naar gabapentine ???Nee dus!!

Sportieve groeten